CHRÁMOVÝ TANEC
Skrytý Tanec Duše
Již od pradávna byl tanec prostředkem k sladění dechu přírody, lidského biorytmu a lidí navzájem. Skrze rytmy a hudbu objevíme tanec, který žije v každé buňce našeho těla a probouzí v nás cosi primárního a přirozeného.
Chrámový tanec je vlastně průvodcem pro ženy, které se chtějí setkat se svou podstatou a najít ukrytou část své duše. Chrámový tanec je setkáním s vlastní historií, s prastarou moudrostí generací před námi, která je nám předávána skrze naše vlastní tělo. Tělo si vše pamatuje skrze naší duši a mezigenerační přenos.
Právě díky tanci se naše paměť začne probouzet a ukazovat nám vzpomínky na to, co jsme již dávno zapomněly. Díky hlubokému prožitku a autenticitě přichází rozvzpomínání a zaplnění zdánlivě prázdných míst v naší paměti. Umožní nám také uctít samy sebe, život a dary, které jsme do života dostaly. Můžeme vyslat ven do světa svou nahromaděnou energii.
Chrámový tanec také napomáhá a urychluje zpracování ženských traumat, která se často ukrývají v těle (pánevní dno, hrudník, břicho). Pomáhá tak znovu otevřít ženská rodová tajemství i bolesti a vyléčit je.
TANEC A HISTORIE
Možnost propojení
V dnešní době stále více žen vyhledává možnost propojit se skrze tanec samy se sebou a svou dávnou historií. Chtějí znovunalézt a přijmout ženskou energii předávanou po generace.
Chrámový tanec nás propojuje nejen s naší historií, ale i se ženami, které jej tančí s námi. Vytváří tak bezpečný kruh sesterství (odkaz na program sesterství). Společná energie dokáže podporovat Zemi a vytvářet pozitivní změnu.
Chrámové tanečnice
Chrámovými tanečnicemi byly zasvěcené ženy-kněžky, které skrze svůj tanec přináší posvátnou rituální energii do chrámu, kam přichází ti, kdo hledají odpovědi. Podstatnou funkcí bylo také provázení při přechodových rituálech a oslavách v různých fázích kola roku. Chrámové tanečnice se učily tanec tvořený posvátnou rituální geometrií. Tyto tance se objevují v Číně, Bali, Egyptě, Indii a mnoha dalších zemích. Tanec, skrze který projevují úctu k životu, bohyni a matce Zemi.
POCIŤTE SVÉ TĚLO
"Indický chrámový tanec vychází z tradice Deva Dasi, kde její tanečnice zasvěcuje své umění jako posvátný projev Bohyni. Tanec se stává pohybem v meditaci s hlubokou oddaností a odevzdáním se. Jak tanečnice vypráví epické příběhy bohů a bohyní prostřednictvím složitých gest rukou (mudry), výrazem nohou (abhinaya), otevírá se tanci…tak se tanečnice a tanec stávají jedním. V konečné podobě se tanečnice dostává za vnější koncepty umění, kultury a tradice a napojuje se přímo na Zdroj.“
(Monika Nataraj)
Naučte se naplno využívat svůj potenciál
Skrze tanec vzývají bohyně, pomocí pohybu těla pronášejí modlitby, vyprávějí epické příběhy a vyjadřují vděčnost. Tanec se pak stane pohybem v meditaci, hlubokou oddaností a odevzdáním se. A pak nastane magický moment – tanečnice a tanec se propojí v jedno. Tanec je propojení sama se sebou, svým ženstvím, spiritualitou a svými kořeny. Nacházíme skrze něj propojení s tradicí a dávnými generacemi a můžeme přijímat ženskou energii a moudrost.
Sexualita, tanec a rituál
“Dance, when you’re broken open. Dance, if you’ve torn the bandage off. Dance in the middle of the fighting. Dance in your blood. Dance when you’re perfectly free.”
– Rumi